• gplus
  • pinterest
Como manter a paixão numa relação a longo prazo?
Ako často sa stáva, že počas Vašich milostných hier sa nálada náhle stráca? Občas stačí jedno nepremyslené gesto, aby dotyk partnera začal u Vás vyvolávať nechuť a na sex si už ani nespomeniete. Oboznámte sa s nepríjemným zoznamom najčastejšie robených chýb v spálni a zistite, čo by sa určite nemalo robiť počas romantického splynutia.

Zodpovednosť za neúspech v sexuálnom živote spočíva na obidvoch partneroch, takže sa oplatí, ak sa budete medzi sebou často zhovárať o sexe a otvorene hovoriť o svojich potrebách. Čím častejšie budete partnerovi dávať najavo, čo v spálni očakávate, tým existuje väčšia pravdepodobnosť, že Váš sexuálny život bude úspešný. Funguje to aj pre druhú stranu, teda pozorne počúvajte a pozorujte reakcie svojho partnera, aby ste vedeli, čo je pre neho príjemné. Aby ste sa vyhli “typickým” chybám, oboznámte sa s najčastejšími príčinami neúspechu v posteli – je to povinné čítanie nielen pre ženy, ale aj pre mužov.

Nikto nečíta vo Vašej mysli

Túto samozrejmosť si je potrebné opakovať vždy, keď sa kladiete do postele. Dokonca aj skúsený milenec potrebuje pokyny – každá žena je iná a iné láskanie ju privedie k orgazmu. Ba čo viac! Dokonca aj tá istá žena môže mať každý deň inú náladu a úplne iné očakávania. Nikto neuhádne, či v tejto chvíli máte chuť na romantické splynutie alebo na rýchle, agresívne číslo – povedzte partnerovi, čo očakávate alebo mu to dajte najavo bez slov. Určite viete, ako to urobiť.

Predstieranie orgazmu

Je to rozhodne jeden z najhorších ženských hriechov. Ak sa s partnerom milujete a predstierate, že je to pre Vás príjemné, dovoľujete mu, aby si myslel, že technika, ktorú doteraz používal, je pre Vás neobyčajne príjemná. Partner bude v tomto prípade používať ten istý dotyk a to isté láskanie a bude presvedčený, že to funguje – tým sa odsudzujete na nedostatok skutočného orgazmu v budúcnosti. Je to začarovaný kruh, ktorý nemá absolútne žiadne pozitívne stránky. Nerobte nič na silu a nepredstierajte. Nezabúdajte, že sex má byť príjemný pre Vás oboch. Nakoniec si zapamätajte jedno: Váš partner sa určite bude oveľa viac tešiť z Vášho skutočného orgazmu, ako zo stovky predstieraných kŕčov.

Pasivita a chýbajúca iniciatíva

Prijalo sa, že práve muži majú byť iniciátormi sexu. Jeho úlohou je začať vášnivú predohru a potom rozhodnúť o polohách a diktovať tempo pomeru. Iba že my už v stredoveku dávno nežijeme. Ak sa večer otáčate chrbtom a zaspávate, nečudujte sa, že Váš partner začne pozerať televíziu. Buďte si vedomá, že muži zbožňujú cítiť túžbu svojej partnerky a vidieť, ako ona preberá iniciatívu. Ak máte chuť na sex, buďte iniciatívna. Oblečte si sexi bielizeň, zapáľte sviečky, objímte svojho partnera. Je to oveľa jednoduchšie ako sa Vám môže zdať.

Nedostatočná hygiena

Je to oveľa všeobecnejší problém, ako by sa mohlo zdať. Predovšetkým v dlhoročných vzťahoch. Nielen muži, ale aj ženy by nemali zabúdať, že aj napriek silnému a dlhodobému vzťahu s partnerom sa oplatí o seba starať a zdôrazňovať svoju sexuálnu atraktivitu. Každý z nás by sa chcel položiť do postele vedľa voňajúceho, sviežeho tela. Nepodceňujte večernú sprchu, a ak ste ženou – starajte sa o pravidelnú depiláciu a peelingy, aby sa Váš partner mohol tešiť z ideálne hladkého a jemného tela. Funguje to!

Príliš krátka predohra

Je všeobecne známe, že muža je oveľa jednoduchšie rozpáliť – jeho vzrušenie rastie už na samotný pohľad na sexi ženu a v skutočnosti stačí iba niekoľko minút, aby bol pripravený na akciu. Ženy, žiaľ, potrebujú niečo viac – dlhšie láskanie, väčšiu citlivosť a vášeň. Páni, ktorí na to zabúdajú, môžu stratiť pozornosť svojej partnerky. Žiadna žena nemá chuť na sex, ak nie je na neho psychicky a fyziologicky pripravená. Bez vhodnej predohry vzniká nielen nepríjemná nálada, ale predovšetkým suchá pošva zapríčiňujúca bolesti a odreniny.

Ignorovanie erotogénnych zón

Mnoho žien a mužov má problém so zapamätaním si, že erotogénne zóny sa u oboch pohlaví nenachádzajú iba na genitáliách. Aby ste sa mohli tešiť z mnohorozmerných zážitkov, nemali by ste zabúdať na jemnú kožu na krku, chrbte, stehnách alebo zadku. Vášho partnera určite vzruší jemné hryzkanie uší alebo bozkávanie krku. Žena určite ocení každé láskanie iných častí tela ako klitoris a prsia, pretože takmer celé jej telo je jednou veľkou erotogénnou zónou. Dobre využité môže byť zdrojom neobyčajne intímnych zážitkov.

PRIDAŤ KOMENTÁR: